+ بابا نمی بخشمتون، سوئیچ و قایم می کردید بس بود دیگه چرا ماشین و دادید مهدی ببره بیرون؟ خوشتون میاد ضایع شم جلوشون آره؟

-  بده گفتم بنزین بزنه امشب نرفتیم پمپ بنزین؟ چون خوشت نمیاد از بنزین زدن گفتم بره.

+بابا الان دارید راس میگید دیگه؟ باشه پس فردا با ماشین ما میریم بیروناکیه دیگه؟

- آره مشکلی نیستفاطمه هم رانندگیش خوبه،ماشین میدم دستش.

+ بابا فاطمه تهش یکساله گواهینامه گرفته ،من دو سه ساله رانندگی می کنم بعد اون رانندگیش خوبه؟!

-شما خیلی اشتباه بزرگی می کردی تو این دو سه سالالبته مقصر کس دیگه ای بود کهولی دخترمعزیزم ، سارای من.شما دیگه تا قبل گواهینامه گرفتن پشت هیچ فرمونی نمیشینی! 

+ می دونید این حرفتون مثه چی میمونهمثه اینکه همه جا میگن بی عدالتی که همه شغلا مدرک میخوانو و اصلا به تخصص طرف نگاه نمی کنن،فقط میگن چون مدرک نداره نمی تونه استخدام شه ولی اونی که مدرک داره ولی بیسواده میشه همه کارهاینم مثه همونه.

- متخصص باید با یه مدرکی تخصصشو ثابت کنه.فرض کن یکی از در شرکت من بیاد تو ادعای تخصص کنه.با چه مدرکی بفهمم متخصصه و استخدامش کنم؟

+ از رو طرح هاش.حتما چهارتا طرح و کار و ایده میاره .با اونا بفهمید متخصصه.

- خب آره با اونا می فهمم متخصصهخب تهش چی؟ چیکارش کنم؟ استخدامش کنم؟ اصلا استخدامش کردم ، بعدش چی؟  می تونه به اسم خودش کار کنه می تونه به اسم خودش طرح بزنه ایده هاشو پیاده کنهبزرگ شه؟ نهتهش میشه ایده های اون به اسم من چون من نظام مهندسی دارم اون نه.من بزرگ تر میشم اون‌هیچی.تو بدون گواهینامه یه مهندس بی مدرکی که تهش هیچی نمیشی‌هیچی که خوش شانسیه،تصادف کنی خیلی چیزا میشیمیشی جانی.میشی خلافکار.جواب ؟

+ نظام مهندسی هم یه چیز مزخرفیه مثه گواهینامه چرا باید تخصص و خلاقیت یکی به خاطر یه تیکه  کاغذ اونقد بی ارزش شه که نتونه ازش استفاده کنه؟!!

- شهر بی قانون میشه جنگل.قانون بد از بی قانونی بهتره. نمیشه هیچی ملاک نباشه.

+ آره مثه قانونای مدرسه نه.

- الان چی شد بلاخره ؟ سوئیچ و فردا قایم کنم یا قانع شدی؟ :)))

+ قایم کنید چون دستم بیوفته پشت سرمم نگاه نمی کنم.

- باشه.

( صداقت لعنتی)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شاکر نمایندگی فروش و توزیع تن ماهی - خراسان رضوی بهترینها سانگ هیتس خرید شماره مجازی مشاور و مترجم بازرگانی خارجی و امور بین الملل (تور لیدر تجاری) در اصفهان قِصّه هایِ زندگیِ مَن frieght طراحی وب سایت و تواید محتوا بلال نصرویی